איך לאתר נזילות באמצעות מצלמה

עובש וטחב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לעובש וטחב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מים הם חומר בעל יכולות עוצמתיות. מעבר לעובדה שהם מקור החיים, ומהווים כ-60% ממשקל הגוף של אדם ממוצע (אגב, כמות המים בגוף הגבר גבוהה מכמות האישה), המים מצליחים לחלחל גם דרך חומרים קשיחים מאוד וחוצבים בהתמדה את דרכם – גם למקומות לא רצויים. בהתאם נזילה סמויה מהעין עלולה לגרום נזק חמור במיוחד: המים שמטפטפים מהצינור יתפשטו ברחבי הקיר, יפוררו אותו מבפנים ויחלישו אותו. בנוסף נוצר במקרים אלה מפגע אסתטי, ועוד סכנה של ממש היא מבחינה תברואתית, בגלל העובש (שכידוע מגדיל את הסיכון לחלות במחלות הקשורות לדרכי הנשימה).

כדי לאתר באופן מדויק ויעיל במיוחד את מקור הנזילה גם כשהוא לא גלוי מהעין, פותחה המצלמה הטרמית. בעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים ומקיפים לגבי איתור נזילות בדרך זו.

העיקרון שעליו מבוססת המצלמה הטרמית

מצלמה טרמית היא מכשיר משוכלל שיודע לזהות את הטמפרטורה בכל מקום. כך למשל כשעוברים עם המצלמה על קיר שבתוכו יש נזילה, המכשיר יציג בכל נקודה את הטמפרטורה של הקיר באותה נקודה, ובעצם את רמת החום או הקור בתוך הקיר בכל חלק שלו. הדרך שבה מוצגים הנתונים הרלוונטיים היא מפת צבעים – כשכל צבע מציג רמת טמפרטורה אחרת: אדומים וכתומים מייצגים טמפרטורה גבוהה יחסית, ואילו הכחולים למיניהם מייצגים טמפרטורות נמוכות.

איך משתמשים במצלמה הטרמית לאיתור הנזילה?

איתור נזילות במצלמה טרמית הוא שיטה יעילה ומדויקת. בזכות היכולת של המצלמה לזהות את הטמפרטורה בכל נקודה בקיר אין צורך לשבור אותו כדי לחפש את הנזילה, וכך חוסכים טרחה רבה, עבודה יקרה, לכלוך ובלגן. השלב הראשון בפעולה הוא פתיחת זרם המים החמים. המים כאמור מחלחלים למקומות שונים ברחבי הקיר, ובכל מקום שהם מגיעים אליו הם מעלים את הטמפרטורה – דבר שבא לידי ביטוי במפת החום שמציגה המצלמה הטרמית. בדרך זו ניתן להבין מהו המסלול של המים, ומתוך מידע זה להסיק היכן נקודת הכשל, כלומר המקום שבו המים יוצאים מהצנרת שבתוך הקיר למרות שהם אמורים להישאר בתוכה כמובן.

על מה חשוב להקפיד כשמאתרים נזילות עם מצלמה טרמית?

חשוב להדגיש כי איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית הוא אמנם אופציה יעילה במיוחד, אבל יש גם מקרים שבהם היא לא מתאימה.

בפרט לא ניתן להשתמש במצלמה טרמית כשיש נזילה מצנרת שממוקמת מתחת למשטח מבודד. רצפת שיש, למשל, מתאפיינת בכך שהיא מבודדת טרמית ולכן המצלמה לא תוכל לזהות את הטמפרטורה מתחת לחיפוי זה. באופן דומה גם כשיש רצפת פרקט אי אפשר להשתמש במצלמות טרמיות. נזילה מצנרת ביוב מחייבת אף היא פתרונות אחרים (מפני שאי אפשר לחמם את מי הביוב, כפי שעושים למים).

דגש נוסף הוא הניסיון של איש המקצוע שנעזר המצלמה הטרמית – ותק ובקיאות מקצועית מבטיחים את הפקת התובנות הנכונות על סמך המידע המדויק שמספקת מצלמה טרמית מדגם מתקדם.

המאמר באדיבות חברת הראשון באיטום

המרכז לעובש וטחב

המרכז לעובש וטחב מתמחה במתן מידע בתחום עובש וטחב, כל מה שרציתם לדעת על עובש וטחב. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם יש עובש בצינורות שלך? כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות

האם שמת לב לטעם או ריח חריגים במי הברז שלך? זה עשוי להיות סימן שעובש אורב בצינורות שלך. עובש בצינורות עלול להוות סיכונים בריאותיים חמורים אם אינו מטופל. במאמר זה, נחקור כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות לעובש בצינורות שלך.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות: עובש וטחב בדירות והצורך בפינוי

למגורים בדירה יש את ההטבות שלו, אבל זה מגיע גם עם חלק ניכר מהאתגרים. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר הוא התמודדות עם צמיחת עובש וטחב. עובש וטחב הם לא רק מכוערים, אלא שהם גם יכולים להוות סיכונים בריאותיים חמורים לדיירי הדירה.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות של נזק יונים: איום על קירות, תקרות ובריאותך

יונים אולי נראות לא מזיקות, אבל נוכחותן עלולה לגרום לנזק משמעותי לקירות ולתקרות שלכם. ציפורים אלה בונות לעתים קרובות קנים בפינותיהם של מבנים, מה שמוביל לבעיות מבניות ולנזקים מכוערים. הלשלשת החומצית שלהם עלולה לשחית משטחים, ולהוביל להידרדרות ולצורך בתיקונים יקרים.

לקריאת המאמר »
053-3524887
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!