ניקוי עובש

עובש וטחב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לעובש וטחב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הופעה של עובש בבית או במקום העבודה דורשת תגובה מיידית. העובש טומן בחובו שורה ארוכה של סיכונים בריאותיים עבורניקוי עובש הנחשפים אליו, החל מתסמינים לא נעימים דוגמת שיעול, אלרגיות או כאבי גרון ועד להתפתחות מחלות, חלקן כרוניות ומסוכנות. בנוסף לסכנה העובש לבריאותנו העובש עלול לפגוע בצורה משמעותית גם בתשתיות הבית (קירות, תקרות), במכשירי חשמל, ברהיטים, בבגדים ועוד. בנוסף הוא פוגע באיכות החיים, בין השאר עקב המפגע האסתטי או הריח הלא נעים שהוא מדיף.
במצב הדברים הזה, התמונה ברורה: ניקוי עובש הוא לא מותרות, אלא חובה של ממש. במאמר שלפניכם נסביר מדוע אסור לקחת סיכונים, ומהן הפתרונות המקובלים כיום.

אל תעלימו עין, ניקוי עובש הוא הכרחי

יש מצבים מהם אפשר להעלים עין, תוך שאיפה שהם יעברו או יהפכו לפשוטים יותר להתמודדות עם הזמן. עובש, למרבה הצער, אינו אחד מהם. המדובר בפטריות ובחיידקים אשר נוטים להצטבר ולגדול כשהם נתקלים בתנאים אשר אידיאליים עבורם, ובעיקר רטיבות, לחות, אפילה וכיוצא בזה. הצפי לכן הוא שעובש המופיע רק ימשיך ויתגבר ככל שהזמן חולף, לעיתים בקצב מהיר הרבה יותר ממה שאתם מקווים.

מה שחשוב לא פחות הוא שאופן ההתמודדות עם עובש משתנה בהתאם להיקף הבעיה. בשלבים הראשונים בהם העובש מופיע, אם הבעיה עדיין מקומית וממוקדת, יכול להיות שהאמצעים הבסיסיים המוצעים בשוק יספיקו. עם התפתחות הבעיה גם אזורים אחרים בבית עלולים "להידבק", כשבמקרה הגרוע עוד יותר הפגיעה תהיה בתשתיות המבנה. המשמעות הישירה של כך היא שהטיפול בבעיה הופך למורכב וליקר הרבה יותר.

כיצד מנקים עובש?

על רקע המודעות ההולכת וגוברת לנזקי העובש, ותוך ידיעה שהוא נפוץ הרבה יותר ממה שחלק מהאנשים חושבים, גדל היצע הפתרונות בתחום. ברשתות השיווק, בחנויות המוכרות אביזרי ניקוי, בטמבוריות ובשלל חנויות אחרות תוכלו למצוא מגוון הולך וגובר של אמצעי ניקוי לבית.

בצורה הבסיסית ביותר, ניקוי עובש נעשה באמצעות תכשיר או תרסיס המיועדים לשימוש ביתי. התכשירים האלו לא מבצעים ניקיון במובן הבסיסי של המונח, אלא חיטוי וחיסול של העובש. לכל אחד מהמוצרים האלו הוראות הפעלה משלו, אותם חייבים כמובן להבין לפני הרכישה ובמיוחד טרם השימוש.

אחד המשתנים החשובים בתוך המשוואה הוא סוג החומר בו מופיע עובש, שמשפיע על הפתרונות האפשריים עבורו. במילים אחרות: ניקוי עובש מקירות צפוי מטבע הדברים להיות שונה מאשר ניקויו מרהיטים או מבגדים. לכן חשוב לראות בדיוק לאילו סוגי משטחים מיועד המוצר הספציפי, כאשר חוסר התאמה עלול ליצור נזק למשטח וכמובן שגם להביא לכך שה"ניקוי" יהיה בלתי יעיל בעליל.

כיצד מתמודדים עם מצבים מורכבים של עובש וטחב?

אם מקפידים על זיהוי מוקדם של הבעיה ומטפלים בה בשלבים הראשונים, יכול מאוד להיות שהאמצעים שהוזכרו מעלה יספיקו. כאשר מדובר בבעיה שורשית או בעובש שעומד לצאת משליטה, עם זאת, חוקי המשחק משתנים. במצבים אלו צריך לחשוב לא רק על ניקוי נקודתי של העובש, אלא על פתרון הבעיה במובן העמוק ביותר שלה (ולפעמים תרתי משמע). דוגמה מובהקת היא קירות: לא מספיק לנקות קיר אשר על גביו מופיע עובש, אלא רצוי מאוד לאחר הניקיון הבסיסי להשתמש בצבע נוגד עובש שימנע הישנות של הבעיה לתקופה של כמה חודשים או אפילו שנים.

לא פחות חשוב לטפל מראש בגורמים שהביאו להתפתחות העובש. במקרה של עובש הנוצר מנזילה או מרטיבות, רק פתרון המתייחס לתשתית עצמה – למשל שיפור הבידוד התרמי או תיקון הנזילה – יאפשר התמודדות עם הבעיה לאורך זמן. אחרת, גם אם אתם מצליחים לנקות את העובש, הוא צפוי לחזור ו"לתקוף" אתכם בהקדם.

 

אולי יעניין אותך גם:

האם עישון קנאביס עם עובש הוא מסוכן?

עובש במזגן – מניעה ואפשרויות טיפול בעובש וטחב במזגנים

עובש במקום העבודה: האם מעסיקים חייבים לטפל בעובש במקומות העבודה?

 

המרכז לעובש וטחב

המרכז לעובש וטחב מתמחה במתן מידע בתחום עובש וטחב, כל מה שרציתם לדעת על עובש וטחב. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ניקוי עובש

האם יש עובש בצינורות שלך? כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות

האם שמת לב לטעם או ריח חריגים במי הברז שלך? זה עשוי להיות סימן שעובש אורב בצינורות שלך. עובש בצינורות עלול להוות סיכונים בריאותיים חמורים אם אינו מטופל. במאמר זה, נחקור כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות לעובש בצינורות שלך.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות: עובש וטחב בדירות והצורך בפינוי

למגורים בדירה יש את ההטבות שלו, אבל זה מגיע גם עם חלק ניכר מהאתגרים. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר הוא התמודדות עם צמיחת עובש וטחב. עובש וטחב הם לא רק מכוערים, אלא שהם גם יכולים להוות סיכונים בריאותיים חמורים לדיירי הדירה.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות של נזק יונים: איום על קירות, תקרות ובריאותך

יונים אולי נראות לא מזיקות, אבל נוכחותן עלולה לגרום לנזק משמעותי לקירות ולתקרות שלכם. ציפורים אלה בונות לעתים קרובות קנים בפינותיהם של מבנים, מה שמוביל לבעיות מבניות ולנזקים מכוערים. הלשלשת החומצית שלהם עלולה לשחית משטחים, ולהוביל להידרדרות ולצורך בתיקונים יקרים.

לקריאת המאמר »
053-3524887
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!