בדיקת עובש

עובש וטחב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לעובש וטחב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הרגע בו מגלים עובש באזור מסוים בבית או במקום העבודה הוא אינו פשוט כלל וכלל. הופעת העובש בצורה הברורה שלו מעידהבדיקת עובש פעמים רבות על בעיה שכבר מתפתחת בשטח או מתחת לפני השטח תקופה ארוכה, למשל בעיית רטיבות ולחות שאינה מקבלת פתרון.בנוסף לכך הצפי הוא שללא מיפוי מדויק של הבעיה יהיה קשה ולעיתים בלתי אפשרי לטפל בה בצורה היעילה ביותר. בדיקת עובש, הנעשית על ידי חברה מקצועית בתחום, הופכת לחובה של ממש בחלק גדול מהמקרים.

מדוע מומלץ לערוך בדיקת עובש?

בדיקת עובש מקבלת על עצמה כמה תפקידים חיוניים, המסבירים מדוע היא הכרחית. התפקיד הראשון שלה הוא לאתר את סוג והיקף הבעיה מולה מתמודדים. למרות שבחלק גדול מהמקרים אפשר להבחין בעובש בעין בלתי מזוינת (גם אם רבים מבלבלים בין עובש לבין טחב וצרות אחרות), עדיין חשוב לבצע בדיקה שתמפה את סוג העובש. אחרי הכול, ידועים כיום מאות סוגי עובש ועשרות רבות אשר נפוצים בסביבות המגורים או העבודה ומסכנים את האדם. אבחון נכון של הבעיה יאפשר להבין את הסכנות שבסוג העובש הספציפיות ולהתאים לו טיפול הולם.

בדיקת עובש מקצועית עשויה לאתר גם את מקור הבעיה, צעד מרכזי בדרך לטיפול היסודי בה ולמניעת ההישנות שלה. כמעט בכל המקרים העובש נוצר בתנאים של לחות ושל רטיבות, לעיתים בלי שאנחנו מודעים לבעיות האלו כלל. אי אפשר לחשוב על טיפול בעובש מבלי לפתור קודם כל את הגורמים המביאים להתפתחות שלו. זו הסיבה לכך שאיתור נזילות, בעיות איטום ובעיות בבידוד התרמי של המבנה עשוי להיות צעד מרכזי בהחלט בדרך להתמודדות עם העובש. ללא פתירת הבעיה השורשית הטיפול עלול להפוך להיות בלתי יעיל בעליל, והבעיה עלולה לחזור תוך פרק זמן קצר באופן יחסי.

בדיקות עובש זה עסק למומחים

יש מקרים בהם אפשר לזהות באופן נקודתי את העובש ולטפל בו. עובש במזגן או בווילונות האמבטיה, למשל, לא בהכרח ישפיע על תשתיות המבנה האחרות. במקרים כאלו אפשר לפנות לבעל המקצוע הרלוונטי על מנת שיבצע את בדיקות האיתור הנדרשות. טכנאי מזגנים אמור לדעת לזהות בעיות במנגנון הפעולה של המזגן המביאות לאותה רטיבות הגורמת לעובש. אינסטלטור, דוגמה נוספת, הוא האיש שלכם בחלק גדול מהמקרים לאיתור פיצוצים בצנרת או נזילות שבלתי נראות לעין.

כשזה נוגע לבעיות עובש, אתם בהחלט יכולים לפנות לחברות המתקדמות בתחום הזה: בין אם באופן בלעדי ובין אם כחלק מהעולם הרחב יותר של ביקורת מבנים. חברות מהסוג הזה עשויות לבצע בדיקה מקיפה של המבנה, מ-א' ועד ת', כולל התייחסות ניכרת לשאלת העובש, הגורמים להיווצרות שלו ומאפייניו הספציפיים. מכיוון שאין מקרה עובש אחד אשר דומה לחברו, הבדיקות האלה מקבלות חשיבות מכרעת.

אל תשתהו, הקדימו לטפל בעובש וטחב

לאחר ביצוע הבדיקה המקיפה לאיתור עובש, אפשר להתקדם לעבר הטיפול היעיל בבעיה. ככל שהאבחון הראה שבעיית העובש היא מקיפה, מורכבת ושורשית יותר, כך סביר להניח שהטיפול בה יצריך יותר שלבים, פעולות וכמובן שגם כספים. בשלב הראשוני אפשר פעמים רבות לפתור בעיית עובש באופן מקומי, אולם עם הזמן – ובהיעדר טיפול הולם – היא עלולה להתפתח לכדי בעיה הדורשת כבר כניסה ליסודות ולתשתיות של המבנה.

זו אחת הסיבות לכך שמומלץ מאוד שלא להשתהות עם האבחון של בעיית העובש והטיפול בה. אפשר לבצע בדיקה מקיפה של העובש באופן תקופתי, וכמובן שגם בנסיבות מיוחדות: המלצה מועילה היא לבצע בדיקה לאיתור רטיבות מוקדם לפני מעבר לדירה, הן במקרה של דירה שכורה ועל אחת כמה וכמה כאשר באים לרכוש דירה. ראו גם: בדיקת עובש.

אולי יעניין אותך גם:

מה בין שינויי האקלים לבין עובש?

עובש בבית? לא צריך לחיות איתו, יש מה לעשות

המרכז לעובש וטחב

המרכז לעובש וטחב מתמחה במתן מידע בתחום עובש וטחב, כל מה שרציתם לדעת על עובש וטחב. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בדיקת עובש

האם יש עובש בצינורות שלך? כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות

האם שמת לב לטעם או ריח חריגים במי הברז שלך? זה עשוי להיות סימן שעובש אורב בצינורות שלך. עובש בצינורות עלול להוות סיכונים בריאותיים חמורים אם אינו מטופל. במאמר זה, נחקור כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות לעובש בצינורות שלך.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות: עובש וטחב בדירות והצורך בפינוי

למגורים בדירה יש את ההטבות שלו, אבל זה מגיע גם עם חלק ניכר מהאתגרים. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר הוא התמודדות עם צמיחת עובש וטחב. עובש וטחב הם לא רק מכוערים, אלא שהם גם יכולים להוות סיכונים בריאותיים חמורים לדיירי הדירה.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות של נזק יונים: איום על קירות, תקרות ובריאותך

יונים אולי נראות לא מזיקות, אבל נוכחותן עלולה לגרום לנזק משמעותי לקירות ולתקרות שלכם. ציפורים אלה בונות לעתים קרובות קנים בפינותיהם של מבנים, מה שמוביל לבעיות מבניות ולנזקים מכוערים. הלשלשת החומצית שלהם עלולה לשחית משטחים, ולהוביל להידרדרות ולצורך בתיקונים יקרים.

לקריאת המאמר »
053-3524887
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!