האם עישון קנאביס עם עובש הוא מסוכן?

עובש וטחב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לעובש וטחב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מאחורי השם קנאביס (או מריחואנה) נמצאים כמה מינים של צמחים שמהם מיוצר אחד הסמים הפופולריים ביותר בעולם. כיום,האם עישון קנאביס עם עובש הוא מסוכן? ידוע הקנאביס גם כתרופה בעלת אין ספור יישומים רפואיים יוצאים מן הכלל. רבים מהמשתמשים צורכים את הצמח על ידי עישון, אם כי ניתן להשתמש בו גם בצורות נוספות, למשל בעוגיות או ממתקים. לאחרונה פורסם מחקר המסביר כי עישון קנאביס עם עובש עלול להיות מסוכן. זו הסיבה שיש לאחסן אותו בתנאים נאותים.

האם עובש בקנאביס זו תופעה נפוצה?

בקנאביס ישנם מעל 100 מרכיבים פעילם. צמח זה מסוגל לסייע לאנשים החולים במחלות קשות, לסובלים מכאב כרוני, למטופלי סרטן הסובלים מתופעות לוואי כגון בחילות וחוסר תיאבון ועוד. חוקרים בריטיים סקרו מקרה ובו מטופלת בקנאביס רפואי הציגה תופעות לוואי קשות ובלתי מוכרות. אך האם עובש זו בעיה נפוצה שצריכים להתייחס אליה המשתמשים בכלל ובפרט אלה הזקוקים לאפקט הרפואי? מסתבר שבמידה רבה זו בעיה שנוצרת לא רק בשל אחסון לא נאות אלא גם בשל תנאי גידול לא נאותים.

בעקבות הגידול בשימוש למטרות רפואיות, מגיע לשוק קנאביס שלא תמיד עבר פיקוח ובדיקות מספקות לאורך תהליך הייצור והאספקה. מומלץ, אם כן, שלפני השימוש יבדוק כל אחד האם ישנם סימנים לעובש. ראוי להוסיף כי מדענים סברו בעבר שעישון צפוי לקטול תוך כדי בעירת הסיגריה את העובש שעלול להימצא בפנים, אך נמצא כי לא כך הדבר. די בכך שמעט מאוד עובש יישאר על מנת שהדבר יסכן ויגרום להשפעות לא רצויות בקרב המעשנים. במיוחד הדבר מסוכן לאנשים שסובלים ממחלה שפוגעת במערכת החיסון אך זה עלול לסכן גם אנשים שמערכת החיסון שלהם תקינה לגמרי. וזה בדיוק מה שמצאו חוקרים במחקר עדכני שהושלם לא מזמן.

מה התוצאה של עישון מריחואנה עם עובש?

חוקרים בריטיים מדווחים כיצד החלו לחקור את הנושא: מטופלת שהשתמשה במריחואנה רפואית התלוננה על מספר השפעות שלא ניתן היה לייחס אותן לשימוש בסם הרפואי. לדוגמא, הוא החלה לסבול מתופעות של שיכחה של פרטים מרכזיים בחייה. היא סבלה מתשישות וסחרחורות במידה קיצונית ונעשתה תוקפנית ואגרסיבית. בדיקות העלו שלא מדובר בהשפעות של החומרים הפעילים שבקנאביס. התגלה שמקור הבעיה היה זיהום פטרייתי. בדיקות נוספות העלו שמדובר בסוג של עובש ששרידיו נמצאו במריחואנה שבה השתמשה המטופלת. רופאים הוסיפו וסיפרו כי זיהום מהסוג הזה עלול לפגוע בצורה קשה ביותר גם במערכת העצבים ולסכן את חייהם של אנשים הנחשפים אליו.

איך מזהים מתי צמח קנאביס נגוע בעובש?

כל אחד מאיתנו יזהה היטב ובקלות מתי פרוסת לחם העלתה עובש או מתי פרי שנשכח במקרר החל להירקב והופיעה עליו שכבה לא רצויה של פטריות. עבור אנשים שמשתמשים בקנאביס, דבר ראשון חשוב לרכוש זאת ממקור מוסמך. מריחואנה שלא אוחסנה או גודלה בתנאים נאותים עלולה להעלות שכבה בעלת צבע לבן או אפרפר. שכבה זו בהחלט עלולה להיות עובש וכפי שאמרנו, זה לא משהו שרצוי להכניס לגוף, אפילו תוך כדי עישון. במידה ויש ספק, שימו לב לריח האופייני. סביר להניח שתחושו ניחוח של טחב, משהו מעופש ולא נעים.

חשיפה לעובש, אפילו תוך כדי עישון, יכולה לגרום להשפעות בריאותיות לא רצויות, לרבות זיהום חמור במערכת הנשימה. שימו לב שגם אם תנסו להפריד את האזור הנגוע, משום שחבל לכם לזרוק את הקנאביס, לא תמיד תוכלו לעשות זאת בהצלחה. העובש עלול להימצא גם באזורים שעדיין נראים נקיים. תמיד עדיף לאחסן בסביבה יבשה וחשוכה, נקיה מלחות ועדיף בתוך צנצנת אטומה.

מקורות:
https://www.healthline.com/health/what-is-cannabis
https://www.healthline.com/health/moldy-weed#:~:text=Moldy%20cannabis%20usually%20has%20a,that%20give%20cannabis%20its%20aroma.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול בעובש – איך לטפל ולמגר עובש וטחב צעד אחרי צעד?

המרכז לעובש וטחב

המרכז לעובש וטחב מתמחה במתן מידע בתחום עובש וטחב, כל מה שרציתם לדעת על עובש וטחב. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם עישון קנאביס עם עובש הוא מסוכן?

האם יש עובש בצינורות שלך? כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות

האם שמת לב לטעם או ריח חריגים במי הברז שלך? זה עשוי להיות סימן שעובש אורב בצינורות שלך. עובש בצינורות עלול להוות סיכונים בריאותיים חמורים אם אינו מטופל. במאמר זה, נחקור כיצד לזהות ולמנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות לעובש בצינורות שלך.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות: עובש וטחב בדירות והצורך בפינוי

למגורים בדירה יש את ההטבות שלו, אבל זה מגיע גם עם חלק ניכר מהאתגרים. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר הוא התמודדות עם צמיחת עובש וטחב. עובש וטחב הם לא רק מכוערים, אלא שהם גם יכולים להוות סיכונים בריאותיים חמורים לדיירי הדירה.

לקריאת המאמר »

הסכנות הנסתרות של נזק יונים: איום על קירות, תקרות ובריאותך

יונים אולי נראות לא מזיקות, אבל נוכחותן עלולה לגרום לנזק משמעותי לקירות ולתקרות שלכם. ציפורים אלה בונות לעתים קרובות קנים בפינותיהם של מבנים, מה שמוביל לבעיות מבניות ולנזקים מכוערים. הלשלשת החומצית שלהם עלולה לשחית משטחים, ולהוביל להידרדרות ולצורך בתיקונים יקרים.

לקריאת המאמר »
053-3524887
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!